Juna-aikataulut - Akaan kaupunki

Juna-aikataulut

Voimassa 16.8.–11.12.2021.
Muutokset mahdollisia, tarkista aikataulut sivustolta vr.fi

Tampere–Toijala–Helsinki/Turku

IC 266 S 160 IC/S 162 IC 904 IC 274 P 272 R IC 80 R P 276 IC/S 140
M-S M-P M-L M-S M-S 1) K-P M-P M-S M-P S-M 2) M-S
Tampere 3:45 5:04 5:45 5:50 6:08 6:26 6:37 7:04 7:30 7:34 8:04
Lempäälä | 5:16 5:57 | | | 6:48 7:16 7:43 | 8:16
Viiala | | | | | | 6:55 | 7:51 | |
Toijala saap. 4:10 5:25 6:06 6:12 6:33 6:51 6:59 7:25 7:55 8:00 8:25
Toijala lähtö 4:12 5:26 6:07 6:14 6:42 6:53 7:00 7:26 7:56 8:02 8:26
Iittala | | | : | | 7:10 | 8:07 | |
Parola | | | : | | 7:18 | 8:16 | |
Hämeenlinna 4:38 5:47 6:29 : 7:08 7:50 7:24 7:47 8:22 8:50 8:47
Turenki | | | : | | 7:32 | 8:31 | |
Ryttylä | | | : | | 7:39 | 8:39 | |
Riihimäki saap. 5:00 6:04 6:39 : 7:30 8:14 7:46 8:04 8:46 9:14 9:04
Riihimäki lähtö 5:03 6:08 6:50 : 7:40 8:18 7:55 8:08 8:55 9:17 9:08
Tikkurila 5:45 6:39 7:21 : 8:29 8:58 8:34 8:39 9:34 9:58 9:39
Pasila 6:19 6:48 7:30 : 9:07 9:38 8:43 8:48 9:43 10:38 9:48
Helsinki 6:27 6:54 7:36 : 9:15 9:45 8:49 8:54 9:49 10:45 9:54
Turku 7:33

 

(1 ei 24.–27.8., 29.8–3.9., 5.–6.9.)
(2 ei 28.8., 29.8., 4.9., 5.9.)

M R S 44 IC/S 910 R IC 142 R IC/S 94 IC 916 R IC/S 178
M-P M-L M-L M-S M-S 3) M-S M-S 3) M-S 3) M-S M-S 3) M-P, S
Tampere 8:16 8:37 9:04 9:10 10:04 11:04 11:30 12:04 12:10 13:07 14:04
Lempäälä 8:30 8:48 9:16 | 10:18 11:16 11:43 12:16 | 13:18 14:16
Viiala 8:38 8:55 | | 10:25 | 11:51 | | 13:25 |
Toijala saap. 8:43 8:59 9:25 9:32 10:29 11:25 11:55 12:25 12:32 13:29 14:25
Toijala lähtö 9:00 9:26 9:35 10:30 11:26 11:56 12:26 12:35 13:30 14:26
Iittala 9:10 | : 10:40 | 12:07 | : 13:40 |
Parola 9:18 | : 10:48 | 12:16 | : 13:48 |
Hämeenlinna 9:24 9:47 : 10:54 11:47 12:22 12:47 : 13:54 14:47
Turenki 9:32 | : 11:02 | 12:31 | : 14:02 |
Ryttylä 9:39 | : 11:09 | 12:39 | : 14:09 |
Riihimäki saap. 9:46 10:04 : 11:16 12:04 12:46 13:04 : 14:16 15:04
Riihimäki lähtö 9:55 10:08 : 11:25 12:08 12:55 13:08 : 14:25 15:08
Tikkurila 10:34 10:39 : 12:04 12:39 13:34 13:39 : 15:04 15:39
Pasila 10:43 10:48 : 12:13 12:48 13:43 13:48 : 15:13 15:48
Helsinki 10:49 10:54 : 12:19 12:54 13:49 13:54 : 15:19 15:54
Turku 10:50 13:55

 

(3 peruttu 16.–20.8., 23.–27.8., 8.–12.11., 15.–19.11., 22.–26.11.)

R IC/S 144 IC 922 M IC 86 IC 924 R IC 180 R IC/S 146 IC 928
M-S M-S M-S M-P M-S M-S M-S P-S M-S M-S M-S
Tampere 14:37 15:04 15:10 15:30 16:04 16:10 16:37 17:04 17:37 18:04 18:10
Lempäälä 14:48 15:16 | 15:44 16:16 | 16:48 17:16 17:48 18:16 |
Viiala 14:55 | | 15:52 | | 16:55 | 17:55 | |
Toijala saap. 14:59 15:25 15:32 15:57 16:25 16:32 16:59 17:25 17:59 18:25 18:32
Toijala lähtö 15:00 15:26 15:35 16:28 16:35 17:00 17:28 18:00 18:26 18:35
Iittala 15:10 | : | : 17:10 | 18:10 | :
Parola 15:18 | : | : 17:18 | 18:18 | :
Hämeenlinna 15:24 15:47 : 16:49 : 17:24 17:49 18:24 18:47 :
Turenki 15:32 | : | : 17:32 | 18:32 | :
Ryttylä 15:39 | : | : 17:39 | 18:39 | :
Riihimäki saap. 15:46 16:04 : 17:06 : 17:46 18:06 18:46 19:04 :
Riihimäki lähtö 15:55 16:08 : 17:08 : 17:55 18:08 18:55 19:08 :
Tikkurila 16:34 16:39 : 17:39 : 18:34 18:39 19:34 19:39 :
Pasila 16:43 16:48 : 17:48 : 18:43 18:48 19:43 19:48 :
Helsinki 16:49 16:54 : 17:54 : 18:49 18:54 19:49 19:54 :
Turku 16:55 17:55 19:55

IC/S 930 R S 88/186 R IC 934 R
P, S M-S M-S M-S M-P, S M-S
Tampere 19:10 19:37 20:04 21:07 21:12 23:07
Lempäälä | 19:48 20:16 21:18 | 23:18
Viiala | 19:55 | 21:25 | 23:25
Toijala saap. 19:32 19:59 20:25 21:29 21:34 23:29
Toijala lähtö 19:35 20:00 20:26 21:30 21:35 23:30
Iittala : 20:10 | 21:40 : 23:40
Parola : 20:18 | 21:48 : 23:48
Hämeenlinna : 20:24 20:47 21:54 : 23:54
Turenki : 20:32 | 22:02 : 0:02
Ryttylä : 20:39 | 22:09 : 0:09
Riihimäki saap. : 20:46 21:04 22:16 : 0:16
Riihimäki lähtö : 20:55 21:08 22:25 : 0:25
Tikkurila : 21:34 21:39 23:04 : 1:04
Pasila : 21:43 21:48 23:13 : 1:13
Helsinki : 21:49 21:54 23:19 : 1:19
Turku 20:55 22:50

Helsinki/Turku–Toijala–Tampere

R S 35 R R IC 905 IC/S 155 M R R IC/S 165 IC 909
M-P M-L M-P L M-L M-S M-P S M-L M-P 1) M-S
Turku 6:54 9:05
Helsinki 4:20 5:12 5:30 5:30 : 7:03 7:10 7:40 8:03 :
Pasila 4:26 5:18 5:36 5:36 : 7:09 7:16 7:46 8:09 :
Tikkurila 4:35 5:28 5:45 5:45 : 7:19 7:25 7:55 8:19 :
Riihimäki saap. 5:15 5:55 6:25 6:25 : 7:50 8:05 8:35 8:50 :
Riihimäki lähtö 5:20 5:57 6:32 6:32 : 7:52 8:20 8:37 8:52 :
Ryttylä 5:27 | 6:38 6:39 : | 8:27 8:43 | :
Turenki 5:35 | 6:46 6:47 : | 8:35 8:51 | :
Hämeenlinna 5:44 6:16 6:53 6:56 : 8:11 8:44 8:59 9:11 :
Parola 5:50 | 6:54 7:02 : | 8:50 9:05 | :
Iittala 5:58 | 7:00 7:10 : | 8:58 9:12 | :
Toijala saap. 6:09 6:35 7:16 7:21 8:17 8:30 9:09 9:21 9:30 10:23
Toijala lähtö 6:10 6:36 7:17 7:22 8:19 8:31 8:50 9:10 9:22 9:31 10:25
Viiala 6:15 | 7:22 7:27 | | 8:55 9:15 9:27 | |
Lempäälä 6:24 | 7:29 7:36 | 8:41 9:04 9:24 9:34 9:41 |
Tampere 6:39 6:56 7:41 7:51 8:42 8:53 9:19 9:39 9:46 9:53 10:47

(1 ei 8.–25.11.)

IC 93 R IC 45 R IC/S 171 R IC/S 917 IC 145 R S 87/175 M
M-S M-S 2) M-S M-S 2) P, S 3) M-P 2) M-S M-S M-S M-S M-P
Turku 13:05
Helsinki 9:03 9:40 11:03 11:10 12:03 12:10 : 13:03 13:10 14:03
Pasila 9:09 9:46 11:09 11:16 12:09 12:16 : 13:09 13:16 14:09
Tikkurila 9:19 9:55 11:19 11:25 12:19 12:25 : 13:19 13:25 14:19
Riihimäki saap. 9:50 10:35 11:50 12:05 12:50 13:05 : 13:50 14:05 14:50
Riihimäki lähtö 9:52 10:44 11:52 12:14 12:52 13:14 : 13:52 14:14 14:52
Ryttylä | 10:50 | 12:20 | 13:21 : | 14:20 |
Turenki | 10:58 | 12:28 | 13:29 : | 14:28 |
Hämeenlinna 10:11 11:06 12:11 12:36 13:11 13:38 : 14:11 14:36 15:11
Parola | 11:12 | 12:42 | 13:44 : | 14:42 |
Iittala | 11:19 | 12:49 | 13:52 : | 14:49 |
Toijala saap. 10:30 11:28 12:30 12:58 13:30 14:03 14:21 14:30 14:58 15:30
Toijala lähtö 10:31 11:29 12:31 12:59 13:31 14:04 14:25 14:31 14:59 15:31 16:04
Viiala | 11:34 | 13:04 | 14:09 | | 15:04 | 16:09
Lempäälä 10:41 11:41 12:41 13:11 13:41 14:18 | 14:41 15:11 15:41 16:18
Tampere 10:53 11:53 12:53 13:23 13:53 14:33 14:47 14:53 15:23 15:53 16:33

(2 peruttu 16.–20.8., 23.–27.8., 8.–12.11., 15.–19.11., 22.–26.11.)
(3 ei 20.8., 27.8., 12.11., 19.11., 26.11.

IC/S 921 IC 151 R IC 923 IC 147 IC/S 177 R IC 927 IC/S 89 R IC/S 149
P, S M-P, S M-S M-S M-S M-S M-S M-S M-S M-S M-S
Turku 15:05 16:05 18:05
Helsinki : 15:03 15:10 : 16:03 17:03 17:10 : 18:03 18:40 19:03
Pasila : 15:09 15:16 : 16:09 17:09 17:16 : 18:09 18:46 19:09
Tikkurila : 15:19 15:25 : 16:19 17:17 17:25 : 18:19 18:55 19:19
Riihimäki saap. : 15:50 16:05 : 16:50 17:50 18:05 : 18:50 19:35 19:49
Riihimäki lähtö : 15:52 16:14 : 16:52 17:52 18:14 : 18:52 19:44 19:51
Ryttylä : | 16:20 : | | 18:20 : | 19:50 |
Turenki : | 16:28 : | | 18:28 : | 19:58 |
Hämeenlinna : 16:11 16:36 : 17:11 18:11 18:36 : 19:11 20:06 20:12
Parola : | 16:42 : | | 18:42 : | 20:12 |
Iittala : | 16:49 : | | 18:49 : | 20:19 |
Toijala saap. 16:23 16:30 16:58 17:23 17:30 18:30 18:58 19:23 19:30 20:28 20:33
Toijala lähtö 16:25 16:31 16:59 17:25 17:31 18:31 18:59 19:25 19:31 20:29 20:34
Viiala | | 17:04 | | | 19:04 | | 20:34 |
Lempäälä | 16:41 17:11 | 17:41 18:41 19:11 | 19:41 20:41 20:46
Tampere 16:47 16:53 17:23 17:47 17:53 18:52 19:23 19:47 19:53 20:53 20:58

IC 931 IC 933 R S 185 IC 187 R IC 273
M-S M-S M-S M-S M-S M-S M-S
Turku 20:05 21:00
Helsinki : : 20:40 21:03 22:03 22:40 23:13
Pasila : : 20:46 21:09 22:09 22:46 23:20
Tikkurila : : 20:55 21:19 22:19 22:55 0:01
Riihimäki saap. : : 21:35 21:49 22:50 23:35 0:42
Riihimäki lähtö : : 21:44 21:51 22:52 23:44 0:44
Ryttylä : : 21:50 | | 23:50 |
Turenki : : 21:58 | | 23:58 |
Hämeenlinna : : 22:06 22:12 23:11 0:06 1:06
Parola : : 22:12 | | 0:12 |
Iittala : : 22:19 | | 0:19 |
Toijala saap. 21:21 22:23 22:28 22:33 23:30 0:28 1:29
Toijala lähtö 21:23 22:25 22:29 22:34 23:31 0:29 1:30
Viiala | | 22:34 | | 0:34 |
Lempäälä | | 22:41 22:46 23:41 0:41 |
Tampere 21:45 22:47 22:53 22:58 23:53 0:53 1:55

Lue täältä, miksi lähijunailu kannattaa:

mainos rakastu raiteisiin