Yksityiset sosiaalipalvelut - Akaan kaupunki

Yksityiset sosiaalipalvelut

Yksityiset sosiaalipalvelut ovat sinua varten muun muassa silloin, kun avun- ja tuentarpeesi on vielä vähäinen. Yksityinen hoiva-apu on asiakaslähtöisin tapa järjestää palvelu kotiin silloin, kun kysymyksessä on esimerkiksi viikoittainen avustaminen peseytymisessä tai asioinnissa kodin ulkopuolella. Ikäsi ja toimintakykysi perusteella yksityinen sosiaalipalvelu on järjestettävissä ilman arvonlisäveroa. Huomaathan hakea myös kotitalousvähennyksen ohjeiden mukaisesti.

Alueellamme toimivia yrittäjiä, jotka tarjoavat yksityistä sosiaalipalvelua ikäihmisille ovat:

Aaga- Hoiva Tampere Oy

Jonna Hippeläinen, ajhoiva@gmail.com, p. 0449769903

www.aagahoiva.com

*Akaan ja Urjalan alue *Siivous, kotipalvelu

Avustajasi Oy

Christina Brandt, christina.brandt@avustajasi.fi , p. 0405041032

www.avustajasi.fi

*Akaa ja Urjalan alue *kotihoidon palvelut

Eijuska

Eija Saarinen, eijuska69@gmail.com, p. 0413199311

www.eijuska.fi

*Akaan alue *koti- ja hoivapalvelut

Hulivilin koti- ja hiuspalvelu

Marjut Peltola, marjut@hulivilin.fi, p. 0405849000

*Akaan ja Urjalan alue *Siivous, kotipalvelu, hiustenleikkaus kotona

JP-Kotiapu Oy

Jarkko Pirinen, jpkotiapu@gamil.com, p. 04578727620

*Akaan alue *Kotihoidon palvelut

Koti-, mökki- ja remonttipalvelu Tiina Rupponen

tiina.rupponen@pp.inet.fi, p. 0453208235

*Akaan alue *Siivoustyö

Kotipalvelu Ritva Kiviniemi

kivinri@luukku.com, p. 0405266658

*Akaan alue *Siivoustyö, peseytymisessä avustaminen

Lyytin kotiapu

Raija Tomperi, raija59@luukku.com, p. 0401974944

*Akaan ja Urjalan alue *Kotipalvelu, siivoustyö

Mesimarjasi Oy

info@mesimarjasi.fi, p. 0104117700

*Akaan ja Urjalan alue *kotihoidon palvelut (ei siivoustyötä)

Palveluja kotitalouksiin Maarit Virtanen

info@kotitalouspalvelu.fi, p. 0405495917

www.kotitalouspalvelu.fi

*Akaan alue *Kotipalvelu, siivoustyö

Sinun Kotihoito Oy

Reija Haanpää & Laura Leppimäki, sinunkotihoito@outlook.com, p. 0403568292

*Akaan ja Urjalan alue *Kotihoidon tehtävät

Sirpan Monitoimi

Sirpa Sintonen, sirpan.monitoimi@gmail.com, p. 0400987484

*Akaan alue *Siivoustyö, pihatyöt, asiointiapu

Tmi Nuorisotyö ja kotipalvelut Jessica Kettunen

tmijessicakettunen@gmail.com, p. 0452303712

*Akaan ja Urjalan alue *Kotipalvelu, siivoustyö (myös lapsiasiakkaita)

Tmi Sini Oksa

sini.oksa1@luukku.com, p. 0407239863

*Akaan alue *Kotipalvelu, siivoustyö